KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16921006
nr 1692 1006
Axel Gillis Hafström
(1841-1909), Sverige
Oljemålning, Axel Gillis Hafström (1841-1909, Brygga. Signerad, Daterad, med påskrift a tergo Paris 1920. Olja på pannå, 23x29 cm, yttermått inklusive ram: 29x36 cm
Axel Gillis Hafström, svensk målare född 1841, död 1909.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 7 april 2025
kl 20:06:08
2.600 kr
3.000 kr
3.000 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
Axel Gillis Hafström
Läs mer om Axel Gillis Hafström